V Szkolne Igrzyska Olimpijskie

Kategoria: sport Opublikowano: niedziela, 21, czerwiec 2015 Agnieszka

Dnia 19 czerwca 2015r. na stadionie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się V Szkolne Igrzyska Olimpijskie, organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Biłgoraj. Wzięło w nich udział 20 drużyn reprezentujących podstawowe i gimnazja naszego miasta.

Naszą szkołę reprezentowały klasa III d jako Hiszpania, klasa IV f jako Finlandia, klasa V e jako Nowa Zelandia i klasa VI b jako Kanada. Klasy-państwa rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach - "spacer farmera", przeciąganie liny, bieg sprinterski na 60m i sztafeta o Puchar Dyrektora Wioski Dziecięcej w Biłgoraju.

Sportowe zmagania rozpoczęły się od defilady i prezentacji poszczególnych państw, sztafety z flagą i ogniem olimpijskim oraz od odczytania apelu olimpijskiego. Jako pierwsza odbyła się konkurencja dla dyrektorów szkół - rzut do sita, następnie konkurencje dla uczniów. Poszczególne klasy, pod czujnym okiem wychowawców i pracowników OSiR, rywalizowały w swoich grupach wiekowych. Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców oraz wręczenie pamiątkowych nagród dla wszystkich szkół biorących udział w olimpiadzie.

W klasyfikacji generalnej, jak również w sztafecie 8x200m, nasza szkoła uplasowała się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju. Wszelkie prawa zastrzeżone.