Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Dnia 19 czerwca 2015r. na stadionie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się V Szkolne Igrzyska Olimpijskie, organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Biłgoraj. Wzięło w nich udział 20 drużyn reprezentujących podstawowe i gimnazja naszego miasta.

Naszą szkołę reprezentowały klasa IIId jako Hiszpania, klasa IVf jako Finlandia, klasa Ve jako Nowa Zelandia i klasa VIb jako Kanada.

 Klasy-państwa rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach - "spacer farmera", przeciąganie liny, bieg sprinterski na 60m i sztafeta o Puchar Dyrektora Wioski Dziecięcej w Biłgoraju.

Sportowe zmagania rozpoczęły się od defilady i prezentacji poszczególnych państw, sztafety z flagą i ogniem olimpijskim oraz od odczytania apelu olimpijskiego. Jako pierwsza odbyła się konkurencja dla dyrektorów szkół - rzut do sita, następnie konkurencje dla uczniów. Poszczególne klasy, pod czujnym okiem wychowawców i pracowników OSiR, rywalizowały w swoich grupach wiekowych. Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców oraz wręczenie pamiątkowych nagród dla wszystkich szkół biorących udział w olimpiadzie.

W klasyfikacji generalnej, jak również w sztafecie 8x200m, nasza szkoła uplasowała się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy!