Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Na zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Filia Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży 09.04.2018r do Biłgoraja zawitała tłumaczka języka szwedzkiego, dziennikarka radiowa, autorka książek dla najmłodszych pani Barbara Gawryluk. W spotkaniu mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas III e, III f, III h i VII d oraz gimnazjaliści. Podczas spotkania pani Gawryluk opowiadała o swoich książkach, ich bohaterach, o tym jak książki powstawały. Trzecioklasiści usłyszeli, że Mali bohaterowie, o których mówili na lekcjach, są autentycznymi postaciami, a historie, które przeżyli zdarzyły się naprawdę. Pisarka zdradziła też, że zanim opisała ich przygody, z każdym z nich spotkała się osobiście. Pani Barbara Gawryluk przybliżyła treść kilku swoich książek m.in. "Baltic - pies, który płynął na krze" - to wzruszająca historia o losach przerażonego psa, któremu przydarzyła się niesamowita, ale prawdziwa historia. Pani Barbara ucieszyła się bardzo, że w spotkaniu uczestniczyli oprócz najmłodszych czytelników także ci starsi z klasy VII i gimnazjum, ponieważ napisała także kilka książek dla młodzieży. Historie, jakie opisuje należą do zabawnych i pełnych ciepła, porusza w nich jednak trudne i ważne dla młodych czytelników problemy
To było ciepłe i serdeczne spotkanie z książką i jej autorem, które pozostanie na długo w pamięci i co najważniejsze zachęci do czytania książek. Spotkanie zakończyło się długą kolejką po autografy z dedykacją.