Akcja "Czytam sobie" - Znani oczytani zapraszają

W dniach 2 – 5 czerwca 2016 r. w Rybniku, woj. śląskie, odbył się Finał Centralny XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK. Wzięło w nim udział 48 drużyn z całej Polski, w tym 16 w kategorii szkół podstawowych. Województwo lubelskie reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Rębacz, Szymon Krzesiński, Konrad Deryło - uczniowie klasy VI e. Opiekunami były: p. Agnieszka Buła i p. Urszula Górniak.

Rywalizacji drużyn towarzyszyły ogromne emocje. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą krajoznawczą, turystyczną, topograficzną, o ruchu drogowym oraz z zasad udzielania pierwszej pomocy. Ponadto musieli wykazać się dobrą, a nawet bardzo dobrą sprawnością fizyczną podczas turystycznego marszu na orientację oraz w takich konkurencjach jak: turystyczny rower i samarytanka, czyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy i korzystania z zawartości apteczki. Zawodnicy stawili też czoło turystycznemu ABC, czyli mixowi praktycznych problemów – musieli wykazać się znajomością gwary śląskiej, rozpoznać atrakcje turystyczne województwa śląskiego, wspiąć się na odpowiednią wysokość na ściance wspinaczkowej oraz zmierzyć azymuty.

Nasza drużyna od początku rywalizacji utrzymywała się w ścisłej czołówce. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, w klasyfikacji generalnej z liczbą punktów 439,36 zajęła I miejsce, stając się tym samym Mistrzem Polski XLIV OMTTK 2016 r. w kategorii szkół podstawowych, powtarzając sukces swoich kolegów z 2014 r.

Mistrzom Polski GRATULUJEMY!!!

"Nasz Elementarz" dla klasy pierwszej

"Nasza szkoła" dla klasy drugiej