Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Akcja "Czytam sobie" - Znani oczytani zapraszają

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

W dniach 2 – 5 czerwca 2016 r. w Rybniku, woj. śląskie, odbył się Finał Centralny XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK. Wzięło w nim udział 48 drużyn z całej Polski, w tym 16 w kategorii szkół podstawowych. Województwo lubelskie reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Rębacz, Szymon Krzesiński, Konrad Deryło - uczniowie klasy VI e. Opiekunami były: p. Agnieszka Buła i p. Urszula Górniak.

Rywalizacji drużyn towarzyszyły ogromne emocje. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą krajoznawczą, turystyczną, topograficzną, o ruchu drogowym oraz z zasad udzielania pierwszej pomocy. Ponadto musieli wykazać się dobrą, a nawet bardzo dobrą sprawnością fizyczną podczas turystycznego marszu na orientację oraz w takich konkurencjach jak: turystyczny rower i samarytanka, czyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy i korzystania z zawartości apteczki. Zawodnicy stawili też czoło turystycznemu ABC, czyli mixowi praktycznych problemów – musieli wykazać się znajomością gwary śląskiej, rozpoznać atrakcje turystyczne województwa śląskiego, wspiąć się na odpowiednią wysokość na ściance wspinaczkowej oraz zmierzyć azymuty.

Nasza drużyna od początku rywalizacji utrzymywała się w ścisłej czołówce. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, w klasyfikacji generalnej z liczbą punktów 439,36 zajęła I miejsce, stając się tym samym Mistrzem Polski XLIV OMTTK 2016 r. w kategorii szkół podstawowych, powtarzając sukces swoich kolegów z 2014 r.

Mistrzom Polski GRATULUJEMY!!!

godlo_polsk_small.png

Biuletyn Informacji Publicznej

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasz Elementarz" dla klasy pierwszej

"Nasza szkoła" dla klasy drugiej

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016