Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego
Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

"Dla nas po Bogu, największa miłość, to Polska"Aktualności z życia szkoły

Wszystko to, co dzieje się w naszej szkole

Kliknij

Szkolne dokumenty

Dokumenty określone w prawie oświatowym oraz dokumenty powstające w procesie kierowania szkołą

Kliknij

TURYSTYKA

Podróżując, turysta odkrywa inne miejsca i krajobrazy, nowe kolory, odmienne formy i sposoby postrzegania i przeżywania natury

Kliknij

GALERIA

Zdjęcia są zapisem naszych przygód, sukcesów, wspomnień, są jak ziarenka piasku pozostawione w kieszeni na pamiątkę...

Kliknij

Z MYŚLI NASZEGO PATRONA

Mieszko Włodarczyk i pokazy żonglerki

Certyfikat Szkoły Sportowych Talentów

Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła dobrego wychowania"

Bierzemy udział w programie "Insta.Ling"

Szkoła bez przemocy

certyfikat_sbp.jpg

Zbieramy nakrętki - pomagamy innym

Bierzemy udział w akcji "Kup Pan szczotkę!"

Kilometry Caritas

KilometryCaritasZamoscWWW.jpg

Radość pomagania - "Pola Nadziei"

Uczestniczyliśmy w próbie bicia Rekordu Guinnessa

"Śniadanie daje moc"

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

W dniach 2 – 5 czerwca 2016 r. w Rybniku, woj. śląskie, odbył się Finał Centralny XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK. Wzięło w nim udział 48 drużyn z całej Polski, w tym 16 w kategorii szkół podstawowych. Województwo lubelskie reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Rębacz, Szymon Krzesiński, Konrad Deryło - uczniowie klasy VI e. Opiekunami były: p. Agnieszka Buła i p. Urszula Górniak.

Rywalizacji drużyn towarzyszyły ogromne emocje. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą krajoznawczą, turystyczną, topograficzną, o ruchu drogowym oraz z zasad udzielania pierwszej pomocy. Ponadto musieli wykazać się dobrą, a nawet bardzo dobrą sprawnością fizyczną podczas turystycznego marszu na orientację oraz w takich konkurencjach jak: turystyczny rower i samarytanka, czyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy i korzystania z zawartości apteczki. Zawodnicy stawili też czoło turystycznemu ABC, czyli mixowi praktycznych problemów – musieli wykazać się znajomością gwary śląskiej, rozpoznać atrakcje turystyczne województwa śląskiego, wspiąć się na odpowiednią wysokość na ściance wspinaczkowej oraz zmierzyć azymuty.

Nasza drużyna od początku rywalizacji utrzymywała się w ścisłej czołówce. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, w klasyfikacji generalnej z liczbą punktów 439,36 zajęła I miejsce, stając się tym samym Mistrzem Polski XLIV OMTTK 2016 r. w kategorii szkół podstawowych, powtarzając sukces swoich kolegów z 2014 r.

Mistrzom Polski GRATULUJEMY!!!

godlo_polsk_small.png

Program „Dobry Start"

Szkolenie z BHP (materiały szkoleniowe)

NAUKOBUS w Jedynce

Dla Jagody

Biuletyn Informacji Publicznej

Braliśmy udział w III edycji Programu Edukacyjnego "Lubella inspiruje i edukuje"

Gry komputerowe - zapobieganie - reagowanie

7 lutego 2017 r. uczestniczyliśmy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Należymy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Bierzemy udział w projekcie "Cybernauci" i dbamy o nasze bezpieczeństwo w sieci

Reforma edukacji

Jesteśmy Szkołą Przyjazną Rodzinie

Mamy tytuł "Bezpiecznej szkoły"

QUEST - ŚLADAMI BIŁGORAJSKIEGO SITARZA

Mądra szkoła czyta dzieciom

Wielka Liga Czytelników

"Nasza szkoła" dla klasy trzeciej

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia

Nasza drużyna Mistrzem Polski w OMTTK 2016